Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PH NA POCZĄTKU PRACY – Założenie że to klient jest dla Przedstawiciela Handlowego, a nie odwrotnie

Dzisiaj będzie o tekstach, które często słyszę od młodych PH, jednak tylko od tych, którzy nie przeczytali jeszcze ani jednej książki, nie byli na żadnym szkoleniu, nie proszą o pomoc bardziej doświadczonych PH.
Młodzi PH bardzo często zachowują się tak, jakby to klient miał prosić o to, żeby mu coś sprzedać. Jeżeli myślisz, że to klient jest dla Ciebie a nie Ty dla klienta, to się grubo mylisz.
Skoro zdecydowałeś się wykonywać zawód PH, to jest to zawód, w którym dba się o klienta, zabiega o niego, dopieszcza, robi wszystko aby był zadowolony i uzyskał maximum korzyści z Waszej współpracy.

Przykładowe zdania świadczące o tym, że uważasz, że to klient jest dla Ciebie:
> no zostawiłem ofertę, ale klient nie zadzwonił…
> nie wiedziałem tego, ponieważ klient nie powiedział mi o tym….
> klient już 3 raz zmienia datę spotkania, to jak będzie chciał się spotkać, to powiem,
że nie mam czasu…..
> umówiłem się z klientem na dzisiaj na 15.30 i go nie było. Zadzwonię i powiem mu
co o tym myślę….
> nie będę mu składał życzeń na święta, bo on mi też nie złożył….

Czym to grozi ?
Grozi brakiem budowania dobrych relacji z klientem, podjęciem złej decyzji bez posiadania faktów na jakiś temat, grozi niedopilnowaniem terminów ustalonych z klientem a w efekcie brakiem efektów sprzedażowych, zniechęceniem PH, a w rezultacie brakiem wyników i ponownym poszukiwaniem pracy.

Co w takim razie trzeba zrobić ?
Musisz zamienić powyższe zdania na:
> zostawiłem ofertę i zadzwonię, w tym temacie do niego w umówionym terminie…
> nie wiem tego, ponieważ nie zapytałem o to….
> klient już 3 raz zmienia datę spotkania, to jak będzie chciał się znowu spotkać, to
zapytam, który termin mu najbardziej odpowiada……
> umówiłem się z klientem na dzisiaj na 15.30 i go nie było. Zadzwonię więc, powiem,
że byliśmy umówieni dzisiaj na 15.30 i poczekam co powie…
> złożę życzenia świąteczne mojemu klientowi, będzie mu miło…

 

Pozostałe artykuły z cyklu NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PH NA POCZĄTKU PRACY :

ODWIEDZANIE OD RAZU NAJWIĘKSZYCH FIRM

ROZPOCZĘCIE PRACY BEZ PRZECZYTANIA KSIĄŻKI O SPRZEDAŻY, LUB/I WYSŁUCHANIA PŁYTY O SPRZEDAŻY    

POSTAWA – PRZECIEŻ DOGADUJĘ SIĘ Z KOLEGĄ/KOLEŻANKĄ, WIĘC NIE MUSZĘ  SIĘ NICZEGO UCZYĆ, I TAK DOGADAM SIĘ Z KLIENTEM.

NIEPRZYGOTOWANIE LISTY 100 FIRM DO DZWONIENIA

NIEZWRACANIE UWAGI NA SWÓJ WYGLĄD

 

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top