Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

CZĘŚĆ 7  CYKLU „JAK ZNALEŹĆ PRACĘ MARZEŃ?”

Otrzymałeś telefon od firmy z pozytywną informacją, że masz tę pracę.

I co teraz? Możesz pomyśleć, że to już jest Twój sukces. I tak, masz rację, to jest Twój sukces, jednak to nie jest jeszcze 100% sukcesu.

Dlaczego? Ponieważ najprawdopodobniej na początku będziesz pracował na zasadach okresu próbnego. Czyli zarówno firma, jak i Ty będziecie sprawdzali czy wasza decyzja, wasz wybór był słuszny i czy faktycznie chcecie ze sobą współpracować.

Twój szef będzie sprawdzać, obserwować, czy otrzyma od Ciebie to czego się spodziewa i czy chce z Tobą współpracować dłużej, a Ty będziesz sprawdzać i obserwować, czy na 100% to jest Twoja Praca Marzeń i czy chcesz z tą firmą i z tymi ludźmi dalej współpracować.

Spójrz, że celowo piszę „współpracować”, a nie, że Ty będziesz dla nich pracował. Dlaczego właśnie takiego słowa używam?

Ponieważ od kilkunastu lata uczę i tłumaczę, że nie ma znaczenia czy jesteś zatrudniony na umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło czy też masz swoją firmę i współpracujesz na podstawie umowy między firmami. Zawsze, ale to zawsze pracujesz jak na własnym. Tak jakbyś miał swoją własną firmę, nawet jeśli jej fizycznie nie posiadasz.

Twoją własną firmą jesteś TY. Niezależnie od tego jakie stanowisko zajmujesz, traktuj swoją pracę tak, jakbyś miał swoją firmę fizycznie i jakby dalsza Twoja współpraca była zależna od tego czy Twój klient (czyli pracodawca) będzie zadowolony z Twoich usług czy nie. Czyli Ty i tylko Ty jesteś odpowiedzialny za efekty Swojej pracy.

Podczas całego okresu próbnego zastanów się, czy to jest faktycznie to co chcesz robić. Czy zakres Twoich obowiązków, ich tematyka, ilość godzin pracy i jakie są to godziny, ludzie, którzy pracują w tej firmie, produkt/usługa którą ta firma oferuje, wartości tej firmy i ludzi w niej pracujących i inne obszary, odpowiadają temu co zapisałeś podczas tworzenia profilu Twojej Pracy Marzeń. Jak dużo obszarów pokrywa się z tą listą, a ile nie pokrywa się w ogóle.

Jeżeli zaobserwujesz, że codziennie z energią i entuzjazmem idziesz do pracy.

Jeżeli opowiadasz swojej rodzinie i znajomym o tej pracy z radością i błyskiem w oku.

Jeżeli pracujesz z zaangażowaniem, sumiennie i z wizją na przyszłość.

To wszystko znaczy, że najprawdopodobniej znalazłeś swoją Pracę Marzeń.

Jeżeli natomiast chodzisz do pracy, bo ją masz. Na pytania rodziny i znajomych o pracę odpowiadasz zdawkowo i lakonicznie bez cienia entuzjazmu. W pracy czekasz, kiedy będziesz mógł już iść do domu – to najprawdopodobniej oznacza, że to nie jest to czego szukałeś.

Wówczas zastanów się, dlaczego przyjąłeś tę ofertę pracy, co wydarzyło się gdy zacząłeś pracować w tej firmie, co Cię rozczarowało, co Cię przerosło, co powstrzymuje Cię przed cieszeniem się tą pracą. Następnie, w zależności od odpowiedzi na powyższe pytania, wróć albo do artykułu pierwszego – Tworzenie profilu Twojej idealnej Pracy, albo do artykułu trzeciego – Napisane CV i co dalej. Zacznij szukać dalej. Zacznij szukać od nowa.

W przypadku, jeśli okaże się, że to jednak nie jest to o co Ci chodziło, rozpocznij proces poszukiwania od nowa. Bądź cierpliwy i zdeterminowany, a ja gwarantuję Ci, że przyjdzie dzień, że stwierdzisz – warto było szukać, warto było czekać, warto było podejmować próby, bo w końcu mam swoją Pracę Marzeń.

W przypadku, jeśli to jest Twoja Praca Marzeń – przynajmniej na tym etapie Twojego życia – to GRATULUJĘ! Zrób wszystko, abyś cieszył się nią jak najdłużej.

Pierwsze 3 miesiące w nowej pracy są bardzo ważne. Jesteś wtedy bacznie obserwowany zarówno przez szefa jak i przez pozostałych współpracowników. Pierwsze 3 miesiące to czas, kiedy Ty obserwujesz, jak Ci jest w tej nowej pracy, jakie wzbudza w Tobie emocje, jak wygląda Twoja komunikacja z osobami z którymi współpracujesz.

To także okres, w którym możesz zobaczyć czy Twoje wyobrażenie o niej pokrywa się z rzeczywistością, czy też znacznie od niej odbiega. Dlatego staraj się w tym czasie nauczyć jak najwięcej, poznać jak najwięcej osób zarówno pracujących w firmie, jak i dostawców, klientów, kontrahentów. Udzielaj się, pytaj, zgłaszaj swoje pomysły.

Z drugiej strony Twoi przełożeni obserwują, jak pracujesz, na ile poważnie i odpowiedzialnie podchodzisz do swoich obowiązków, jak szybko się uczysz, jak budujesz relacje w grupie, czy jesteś zaangażowany i pozytywnie nastawiony.

Tak więc te pierwsze 3 miesiące są dla Ciebie takim papierkiem lakmusowym. Niezależnie od tego jaki kolor wyjdzie po tych 3 miesiącach, podejmij najlepszą dla siebie decyzję.

                   GRATULACJE – Osiągnąłeś poziom 100% SUKCESU 

Jeżeli będziesz miał pytania do tego artykułu chętnie na nie odpowiem.

Kontakt do mnie ula@firmamuzyk.pl           

 

 

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top