Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PH NA POCZĄTKU PRACY – Postawa – przecież dogaduję się z kolegą/ koleżanką, więc nie muszę się niczego uczyć, i tak dogadam się z klientem.

Byłam przez ponad 10 lat dyrektorem handlowym. Rekrutowałam nowych PH, szkoliłam, pomagałam wdrożyć się w pracę, jednak niestety wielokrotnie również zwalniałam.
Najczęściej rozstawaliśmy się z PH dlatego, że nie miał wymaganych wyników sprzedażowych oraz chęci, żeby to zmienić. Często słyszałam, że starał się, ale mu nie wyszło, że myślał, że to jest łatwiejsze. Zdarzało się też, że jako powód podawali klientów, którzy są tacy wybredni, niemili, roszczeniowi.
I wtedy zadawałam tym osobom pytanie: Dlaczego nie przyszedłeś do mnie lub do PH , który już pracuje tu dłużej niż 2 lata, i nie zapytałeś co zrobić w takiej czy innej sytuacji ?
Padały różne odpowiedzi: że na początku wydawało im się, że to wszystko jest proste, że jak dogadują się ze znajomymi i potrafią ich przekonać do wielu rzeczy to tu też będą potrafili. A jak się okazywało, że jednak jest inaczej, że nie mają wyników sprzedażowych to już im było głupio zapytać, wstydzili się, albo uważali, że i tak się nie nadają, to co będą pytać. Przecież sprzedawania się nie uczy tylko albo ktoś sprzedaje albo nie.
Smuciły i smucą mnie do dziś takie odpowiedzi. Głównie dlatego, że sprzedawać może się nauczyć każdy, kto tylko chce się tego nauczyć ! To jest moja przekonanie, moje doświadczenie 🙂
Jednak najbardziej smutne w tym jest to, że te osoby wolały stracić pracę, niż zapytać osób bardziej doświadczonych, odnoszących sukcesy w sprzedaży.
Bardzo wielu młodych PH, lub zaczynających swoją przygodę ze sprzedażą, wyznaje zasadę – Ja Siam 🙂

Czym to grozi ?
Grozi obniżeniem poczucia własnej wartości jako pracownika, jako PH i wiele razy jako człowieka. Grozi popełnieniem podstawowych błędów sprzedażowych, podważeniem zaufania klienta do Ciebie, zastosowania nie odpowiednich technik sprzedażowych. Grozi niepotrzebnymi nerwami, paleniem firm (czyli bezproduktywnymi spotkaniami), zniechęceniem PH, a w rezultacie brakiem wyników i ponownym poszukiwaniem pracy.

Co w takim razie trzeba zrobić ?
Jedyne co trzeba zrobić to otworzyć się na pomoc współpracowników, PH mających w firmie doświadczenie dłuższe niż 2 lata, przełożonego ( na 100% będzie chciał Ci pomóc, ponieważ to jest w jego interesie, żebyś Ty miał efekty sprzedażowe 🙂 )

 

Pozostałe artykuły z cyklu NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PH NA POCZĄTKU PRACY :

ODWIEDZANIE OD RAZU NAJWIĘKSZYCH FIRM

ROZPOCZĘCIE PRACY BEZ PRZECZYTANIA KSIĄŻKI O SPRZEDAŻY, LUB/I WYSŁUCHANIA PŁYTY O SPRZEDAŻY    

NIEPRZYGOTOWANIE LISTY 100 FIRM DO DZWONIENIA

ZAŁOŻENIE ŻE TO KLIENT JEST DLA PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO, A NIE ODWROTNIE   

NIE ZWRACANIE UWAGI NA SWÓJ WYGLĄD

NIEPOTWIERDZANIE SPOTKAŃ

 

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top