Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PH NA POCZĄTKU PRACY – Rozpoczęcie pracy bez przeczytania książki o sprzedaży, lub/i wysłuchania płyty o sprzedaży

Dzisiaj o edukowaniu się.

Podczas rekrutacji na stanowisko Przedstawiciela Handlowego, zazwyczaj kandydatowi zadaję pytanie: jakie książki lub/i płyty o sprzedaży czytał Pan/Pani w ciągu ostatniego pół roku? Jak myślisz, jaką odpowiedź słyszę najczęściej ?
Nie wiem co pomyślałeś, jednak najczęściej najpierw widzę takie dwa duże znaki zapytania w oczach, a później nieśmiałe – żadnej, no właściwie to nie czytam ostatnio bo nie mam czasu, jakiś artykuł o reklamie, itp.
I ja się pytam ( tego kandydata oczywiście 🙂 ) – to jak Pan/Pani chce profesjonalnie i efektywnie wykonywać zawód Przedstawiciela Handlowego ? Jak Pan/Pani się go nauczy ?
I tu jeszcze większe moje zaskoczenie ( no teraz to już jestem przyzwyczajona 🙂 ), najczęstsza odpowiedź to: nauczę się przez doświadczenie, na własnych błędach.
Ooooooooo – i tu pada moje koronne pytanie – A chciałby Pan być operowany przez chirurga, który umie wykonywać operacje jedynie bazując na swoim doświadczeniu i popełnianych błędach ? Chciałby Pan/Pani być tym kolejnym błędem ????
I co słyszę – No NIEEEEEEEEEEEEEEE.
A tak właśnie traktuje Pan/Pani swojego klienta ! – i wtedy zapada cisza…..

Czym to grozi ?
Grozi popełnieniem podstawowych błędów sprzedażowych, podważeniem zaufania klienta do PH, zastosowania nie odpowiednich technik sprzedażowych, spaleniem firm (czyli bezproduktywnym spotkaniem), zniechęceniem PH, a w rezultacie brakiem wyników i ponownym poszukiwaniem pracy.

Co w takim razie trzeba zrobić ?
1. Jeżeli znasz osobę, która jest już Przedstawiciel Handlowym, lub dyr. handlowym, lub trenerem sprzedaży dłużej niż 5 lat, poproś ją, aby poleciła Ci jakąś pozycję do przeczytania lub płytę do posłuchania
2. Możesz również wpisać w wyszukiwarkę – książki o sprzedaży – i wybrać coś co Cię zainteresuje
3. Jeżeli ja miałabym Ci poradzić, zarekomendować coś wartościowego to wymienię kilka pozycji:

 

Pozostałe artykuły z cyklu NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PH NA POCZĄTKU PRACY :

ODWIEDZANIE OD RAZU NAJWIĘKSZYCH FIRM

POSTAWA – PRZECIEŻ DOGADUJĘ SIĘ Z KOLEGĄ/KOLEŻANKĄ, WIĘC NIE MUSZĘ  SIĘ NICZEGO UCZYĆ, I TAK DOGADAM SIĘ Z KLIENTEM.

NIEPRZYGOTOWANIE LISTY 100 FIRM DO DZWONIENIA

ZAŁOŻENIE ŻE TO KLIENT JEST DLA PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO, A NIE ODWROTNIE   

NIE ZWRACANIE UWAGI NA SWÓJ WYGLĄD

NIEPOTWIERDZANIE SPOTKAŃ

 

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top