Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

Przez ostatnie kilka miesięcy prowadzę rekrutacje na stanowisko Przedstawiciela Handlowego.

Po raz kolejny przekonuję się, że pracy dla ludzi chcących pracować jako Przedstawiciel Handlowy jest bardzo dużo.
Pracodawcy są gotowi wiele zapłacić za to aby zatrudnić a później wyszkolić nowego kandydata.
Przeznaczają swój czas na rozmowy rekrutacyjne, szkolą, służą radą, pomagają zdobyć pierwszych klientów.

Cóż z tego skoro kandydaci najczęściej są bardzo słabo przygotowani.
I nie mówię tu tylko o przygotowaniu merytorycznym.

Wymienię kilka najważniejszych punktów na które należy zwrócić uwagę podczas procesu rekrutacyjnego:

 1. CV
  Zwróć uwagę aby było ono czytelne, informacje konkretne i związane ze stanowiskiem na które aplikujesz, zdjęcie które zachęci do spotkania ( nie zszokuje płytkami czy ogniskiem w tle, a Ty będziesz ubrany w koszulę w kratkę, lub kobieta w gustownej koszulce na ramiączkach – to niedopuszczalne). Koniecznie napisz swoje zainteresowania. Niech CV będzie spójne. Np. jak piszesz, że jesteś dokładny i skrupulatny to sprawdź czy nie ma błędów ortograficznych, czy przecinki są we właściwym miejscu itp.
 2. Przygotowanie do spotkania
  Przygotuj się do spotkania. Odwiedź stronę www firmy do której aplikujesz, poczytaj o ich branży, sprawdź dokładnie adres, gdzie masz się spotkać
 3. Ubiór
  Niezależnie od tego do jakiej firmy, branży aplikujesz, zawsze ubiór BIZNESOWY. Nie elegancki. BIZNESOWY.
 4. Zadania przed spotkaniem
  Bardzo często przed spotkaniem pracodawca prosi o zrobienie jakiegoś zadania, wypełnienie testu, czy też zdobycie informacji na jakiś temat. Przygotuj to w wymaganym czasie, a najlepiej przed czasem. Jeżeli nie rozumiesz pytania, zadania, lub jest jakiś inny problem, dopytuj, dzwoń, pisz e-maile. Pokaż, że Ci zależy.
 5. Zachowanie podczas spotkania.
  Jedyne co mi się ciśnie na usta, to to, abyś był SOBĄ. Nic więcej. Bądź naturalny, nie udawaj, uśmiechaj się :). Jeżeli taki jaki jesteś nie zostaniesz zakwalifikowany do pracy, to znaczy, że to nie była firma, w której dobrze by Ci się pracowało. Oni szukają innej osoby, która będzie pasowała do zwyczajów, wymagań, osobowości, wartości danej firmy. A na Ciebie czeka ta Twoja wymarzona, być może na kolejnej rozmowie 🙂
 6. Zdecyduj czego naprawdę chcesz
  Zanim wyślesz CV, list motywacyjny, zanim umówisz się na spotkanie, odpowiedz sobie na pytania: Jaką pracę chcę dostać, w jakiej firmie, na jakich warunkach, co jest dla mnie najważniejsze, jak widzę swoją pracę za rok, 2, 5 ?
  Jeżeli będziesz znał odpowiedzi na te pytania będzie od Ciebie biła pewność, zdecydowanie, i Ty sam zdecydujesz po rozmowie, czy to jest to na czym Ci zależy.
  Czy tą drogą masz iść.
  Jeżeli nie będziesz znał odpowiedzi na te pytania to będzie tak jak w tym dialogu:
  Alicja: Czy możesz mi powiedzieć, którą drogą mam iść?
  Kot: To zależy dokąd chcesz dojść.
  Alicja: Nie wiem.
  Kot: W takim razie nie ma znaczenia, którą drogę wybierzesz.
  („Alicja w Krainie Czarów”, L.Carroll)

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top