Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

Pewnie zastanawiasz się o czym dzisiaj będzie ? I bardzo się cieszę, że będę mogła przybliżyć Ci ten temat. Młodzi PH nie zdają sobie sprawy jak to jest ważne. Jak bardzo patrzenie krótkoterminowe przeszkadza im w pracy, a bywa, że uniemożliwia osiąganie sukcesów.
Otóż chodzi o traktowanie zadań w pracy, klientów, samokształcenia itp., bez posiadania planów sprzedażowych i rozwojowych ( zawodowych i osobistych) na przynajmniej najbliższy rok. Najlepiej jakby to były plany, cele na np. 3 lata, 5 lat a może nawet 10 lat.
Schemat, który obserwuję u nowych PH to: zaczyna pracę, wykonuje minimum które musi, klientów traktuje jak kogoś z kim musi się spotykać, żeby coś zarobić, więc wciska mu wszystko co ma do sprzedania, byle tylko kupił. Uważa, że jego szefowi zależy jedynie na tym, żeby dzięki niemu jak najwięcej zarobić. I co najważniejsze ( a najsmutniejsze), jak pytam, dlaczego tak postępują, to słyszę; przecież i tak nie wiadomo ile się tu utrzymam, to po co się starać….

Czym to grozi ?
Grozi pracą na minimum, więc nieefektywną, negatywnym nastawieniem do pracy, brakiem radości z wykonywanego zawodu i z możliwości pomocy klientowi, zniechęceniem PH, a w rezultacie brakiem wyników i ponownym poszukiwaniem pracy.

Co w takim razie trzeba zrobić ?
Jak rozpoczniesz pracę jako młody PH, lub PH w nowej firmie, od pierwszego dnia daj z siebie wszystko. Ustal plan Twojego rozwoju zawodowego i osobistego. Wyznacz sobie cel sprzedażowy na pierwszy kwartał, pół roku lub rok. Najefektywniejsze będzie ustalenie celu ( sprzedażowego, finansowego, zawodowego) na najbliższy rok i zapisanie. Dlaczego właśnie taki cel? Co się zmieni jak go osiągniesz? Co zrobisz jak go osiągniesz?
Zrób to ćwiczenie, a efekty Cię zaskoczą 🙂

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top