Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

Większość z nas na pewno codziennie boryka się z tzw. odkładaniem, zwlekaniem zwanym naukowo prokrastynacją. Piszę większość z nas, ponieważ nie mogę na 100% powiedzieć, że wszyscy, którzy przeczytają ten artykuł, a więc i Ty, należą do tych osób. Jednak piszę z ogromną pewnością, że większość z nas, ponieważ ja i praktycznie wszyscy ludzie których znam właśnie z tym tematem najczęściej nie potrafią sobie poradzić. A dlaczego o tym piszę ? Ponieważ to jest bardzo ważny temat. Od tego, że odkładamy pewne rzeczy, zapominamy o nich, zaniedbujemy je, ciągle wynajdujemy kolejne wymówki, żeby czegoś nie zrobić, zależy w którym miejscu życia zawodowego, poziomu sprzedaży, zarobków, rozwoju biznesu jesteśmy. Ponieważ odkładanie, zwlekanie z kolejnym telefonem, przesuwanie tematów na kolejny dzień, mówienie sobie od jutra, od przyszłego tygodnia, od przyszłego miesiąca to są Twoje decyzje. To są Twoje decyzje, które podejmujesz każdego roku, każdego miesiąca, każdego dnia, w każdej minucie. A to, w którym miejscu obecnie jesteś, zależy w 100% od TWOICH DECYZJI. To Ty jesteś w pełni odpowiedzialny za swoją sprzedaż, za swój biznes za rozwój Twojej drogi zawodowej.

Już słyszę te głosy mówiące – No nie, przecież nie jestem za wszystko odpowiedzialny. Są rzeczy na które nie mam wpływu. Np. pogoda – ok, nie masz na nią wpływu. Np. problemy zdrowotne czy śmierć jakiejś bliskiej osoby – często nie masz wpływu, jednak bywa, że jednak masz lub miałeś. Ktoś powie – Nie mam wpływu na decyzje rządu – tak, najczęściej nie masz wpływu. Jednak to, na co masz w takich sytuacjach wpływ to to, co zrobisz z tą informacją. No bo właśnie,  na to, że jest taka a nie inna pogoda nie masz wpływu, jednak masz wpływ na to jaką podejmiesz w związku z tym decyzję. Co będziesz czuł, co będziesz myślał, jak się będziesz zachowywał. Jeżeli miałeś zaplanowane spotkania w innym mieście to jedziesz na nie pomimo śnieżycy i zimna czy też odwołujesz je, dodatkowo kłamiąc, że się rozchorowałeś? Czy jeżeli rząd podniesie podatki to nadal realizujesz swoje marzenia czy siadasz ze znajomym i narzekasz jak teraz będzie źle?

Pytanie jest co robisz z informacją którą masz i z faktem, który zaistniał.

Jest jakaś sytuacja w pracy na którą nie masz wpływu, jakieś zdarzenie. Ok. jakie Twoje decyzje to powoduje. Czy w związku z tym odsuwasz, przekładasz, odkładasz to co masz do zrobienia, czy też konsekwentnie i odpowiedzialnie realizujesz swój plan.

Od tego jakie decyzje podejmowałeś w każdej minucie Twojego życia,  od tego właśnie zależy w jakim punkcie życia zawodowego jesteś teraz. Tak więc od tego jakie od teraz, od tego momentu decyzje będziesz podejmować zależy to jak będzie wyglądało Twoje życie zawodowe, Twój biznes za rok, pięć czy dziesięć lat. Na jakim poziomie wiedzy, sprzedaży, zaangażowania, zasobów finansowych będziesz. Jakim będziesz człowiekiem, przedstawicielem handlowym, dyrektorem handlowym, właścicielem, liderem. Jacy ludzie będą wokół Ciebie, ilu i jakich będziesz miał klientów. Jak będziesz umiał cieszyć się życiem zarówno zawodowym jak i prywatnym. Czy po prostu będziesz szczęśliwy, radosny, bogaty czy też nie. Czy też nadal będziesz tkwił w tym samym miejscu, będziesz narzekał, marudził, będziesz mówił, że inni mają lepiej, że inni mają szczęście, będziesz narzekał na rząd na pogodę na układy. To tylko i wyłącznie Twoja decyzja.

To tylko TY decydujesz czy idziesz dalej czy realizujesz swoje plany czy też odkładasz je, przesuwasz, zwlekasz z ich realizacją. I nie ma znaczenia czy chodzi o wykonanie kolejnego telefonu do klienta czy też chodzi o realizację dużego półrocznego projektu.

PAMIĘTAJ:

        KAŻDY DUŻY PROJEKT składa się z WIELU MAŁYCH PROJEKTÓW I ZADAŃ

Przy realizacji nawet najmniejszego zadania podejmujesz decyzje czy go wykonasz czy nie. A te decyzje wpływają na to czy realizujesz duży projekt, czy realizujesz go w terminie i na takim poziomie jak założyłeś.

Dzisiaj rozpoczynam cykl artykułów na temat odkładania, przekładania, zwlekania, na temat podejmowania decyzji, na temat planowania w sprzedaży i biznesie. Będą się one ukazywały raz w miesiącu.

Mam nadzieję, że pomysły zawarte w tych artykułach pomogą Ci wybrać to co będzie najlepsze dla Ciebie. Wybrać to co będzie najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem. Mam nadzieję, że te artykuły i pomysły w nich zawarte pomogą Ci podjąć naprawdę dobre dla Ciebie decyzje w każdym momencie Twojego życia zawodowego. Liczę również na to, że ten cykl artykułów sprawi, że za rok napiszesz do mnie co się zmieniło przez ten rok u Ciebie. Pochwalisz się jakie decyzje podjąłeś i co dobrego w Twoim życiu to przyniosło. Bardzo na to liczę.

Jeżeli będziesz mieć pytania w temacie tego artykułu – chętnie odpowiem. Napisz na adres: ula@firmamuzyk.pl

 

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top