Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

Weź kartkę papieru i napisz – co jeżeli chodzi o Twój cel, zrobisz dzisiaj, co zrobisz jutro, pojutrze, wszystkie 7 dni, zapisz.

Zapisz to co zrobisz najmniejszego. Jeżeli w tym momencie  pisząc to, będziesz się zastanawiał –  hmmm, ale czy ja będę miał czas to zrobić –  to w ogóle odłóż to pisanie. Ponieważ, jeżeli zastanawiasz się czy znajdziesz na tą czynność czas, to znaczy, że to nie jest Twój cel. To znaczy, że to jest tylko Twoje, lub kogoś innego chciejstwo. Jeżeli zastanawiasz się, czy będziesz miał czas zrobić jakąś jedną, najmniejszą rzecz, w drodze do Twojego celu, a wcześniej napisałeś, że podjąłeś decyzję, okłamujesz sam siebie. Nie podjąłeś żadnej decyzji! Ty tylko chcesz, może nawet czasami nie chcesz, tylko ktoś mówi, że masz to zrobić, może to w ogóle nie jest Twój cel, to jest cel kogoś innego. Ba, to nawet nie jest Twoje marzenie, to nawet nie jest Twoje chciejstwo, to ktoś chce żebyś to zrobił.

Ok, zakładam, że masz SWÓJ cel, i to jest taki CEL pisany dużymi literami.

Weź więc kartkę papieru i napisz co zrobisz dzisiaj w tym temacie, aby przybliżyć się do swojego CELU. Jak mawia Brian Tracy „jeżeli nie robisz rzeczy, które Cię przybliżają do Twojego celu, to znaczysz, że robisz rzeczy, które Cię od Twojego celu oddalają”.

No już, na co czekasz. Nie czytaj dalej, tylko napisz po jednej, najmniejszej rzeczy, którą zrobisz dzisiaj, jutro, pojutrze, i przez kolejne 4 dni. Tak, abyś miał plan działania na tydzień.

Jak już napisałeś, powieś tą kartkę w widocznym miejscu. I codziennie rób tą jedną rzecz, którą napisałeś.

Być może, aby zrobić tą rzecz, czegoś będziesz musiał nie zrobić. Coś będzie trzeba odłożyć, przełożyć, lub zupełnie usunąć z Twojego grafika.

Zastanów się jakie to będą działania. Co oddala Cię od Twojego celu? Co robisz, bo to jest Twoim nawykiem? Co robisz, bo ktoś Cię o to poprosił? Co robisz, bo jest to proste i przyjemne?

Czy to będzie serial wieczorny, dodatkowe wyjście na papierosa z kolegą, przeglądnięcie wpisów znajomych na FB, szwędanie się po biurze lub domu bez celu bez składu i ładu, spotkanie z koleżanką i użalanie się nad tym jak wam się nie układa? Co to będzie w Twoim przypadku?

Usuń tą rzecz z grafika Twojego dnia a w to miejsce wstaw tą jedną rzecz.

Jedną,  najmniejsza rzecz !

Pomyślisz, co mi da zrobienie małej rzeczy. Np. przeznaczenie na nią 5 minut. Co Ci da?

A od jakiego czasu chcesz zrealizować ten swój Cel? Od miesiąca, pół roku, roku, 5 lat ?

I co ? I nic się nie dzieje? Cały czas w tym samym punkcie? To co Ci szkodzi, zrobić w jego kierunku codziennie, jeden najmniejszy krok. Nawet gdyby to działanie to było tylko zapisanie, że dzisiaj przygotuję sobie dres do biegania (jeżeli Twoim celem jest przebiec maraton).

Jedna,  najmniejsza rzecz !przez tydzień.

 

Zapisałeś ?  – GRATULUJĘ – i do dzieła !

Nie zapisałeś jeszcze ? – To zrób to ! – albo przemyśl, czy to jest Twój prawdziwy Cel. Czy tego właśnie chcesz obecnie najbardziej.

Jedna, najmniejsza rzecz codziennie i nie będziesz mógł wyjść z podziwu, jak szybko zaczniesz realizować swoje cele.

Gwarantuję Ci to 🙂

Jeżeli będziesz miał pytania w temacie tego artykułu – chętnie odpowiem. Napisz na adres ula@firmamuzyk.pl

 

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top