Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

 

Każdy kto zajmuje się sprzedażą wie, że łatwiej, taniej, ekonomiczniej jest utrzymać klienta niż zdobywać nowego.

Wie ???

Ja też tak myślałam.

Może i wie, jednak czy stosuje, czy kieruje się tym w swojej pracy ?

Opowiem Ci historię, którą usłyszałam od mojej klientki jakiś czas temu ( szkoliłam ją i doradzałam biznesowo i sprzedażowo).

Otóż w ostatnim czasie załatwiała wiele spraw. Między innymi chce sprzedać mieszkanie oraz jedna z firm przekonała ją, żeby złożyła wniosek o dofinansowanie z Unii.

Zarówno Pan z biura nieruchomości jak i Pani z firmy zajmującej się dotacjami, bardzo zabiegali o to, aby moja klientka została ich klientką .
Dzwonili prawie codziennie, szybko odpowiadali na jej pytania i wątpliwości, byli mili i sympatyczni, przyjeżdżali aby jak najszybciej przekonać ją do podpisania umowy i przelania pieniędzy ( firma z dotacjami).

No i nadszedł dzień, iż moja klientka podjęła decyzję, zarówno o rozpoczęciu współpracy z Panem z biura nieruchomości jak i z Panią od dotacji unijnych. Zostały podpisane umowy, przelane pieniądze.

I w tym momencie skończył się czas zabiegania o klienta a zaczął czas zabiegania klienta o jakiekolwiek informacje i kontakt ze strony sprzedających Pana i Pani.

Nie odpowiadają na e-maile ani sms-y, nie odbierają telefonu, a jak już nawet zdarzy się, że któreś z nich, lub ich koledzy odbiorą, to są niemili, zbywający i traktują moją klientkę jak natręta.

Pani z firmy od dotacji, pomimo, że obiecywała, i przekonywała, iż oni pomogą w wypełnieniu formularza, jak była potrzebna to nie miała czasu ani ochoty rozmawiać z moją klientką, i powiedziała, że właściwie obojętne co ona w te rubryki wpisze.

Zadzwoniłam więc do mojej znajomej,  która pomogła jej wypełnić ten formularz i  podpowiedziała jeszcze kilka ważnych rzeczy – nieodpłatnie !

Jeżeli ta osoba będzie czytała ten artykuł, to będzie wiedziała, że o nią chodzi. Wielkie dzięki, że nam pomogłaś J

To spowodowało, że już po miesiącu postanowiła zakończyć współpracę z Panem od nieruchomości, a jeżeli chodzi o firmę od dotacji, to poczeka czy dostanie dofinansowanie  i później będzie podejmowała dalsze kroki.

A teraz mam do Ciebie pytanie.

Ile razy Ty zachowałeś się tak w stosunku do swojego klienta ?

Jeżeli będziesz miał  jakieś pytania w temacie artykułu – chętnie odpowiem.

Kontakt do mnie: ula@firmamuzyk.pl  🙂

 

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top