Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

Dzisiaj będzie krótko i na temat…..czytania książek

Rozpoczynając cykl szkoleń w firmie, zawsze daję listę książek, które rekomenduję Przedstawicielom Handlowym. Zachęcam ich, aby wybrali jeden tytuł i przeczytali w danym miesiącu. Ku mojemu smutkowi, najczęściej zaczynają się narzekania i tłumaczenia dlaczego będzie to raczej niewykonalne. Jeden nie ma czasu na czytanie, drugi bardzo rzadko czyta, trzeci uważa, że skoro sprzedaje już 10 lat, to co on się może jeszcze z książek nauczyć, kolejny mówi, że w tych książkach to i tak w kółko to samo, itp., itd.

Dzisiaj nie będę Cię przekonywała do tego, żebyś czytał książki. Szczególnie te o sprzedaży, komunikacji, rozwoju osobistym. Nie będę  udowadniała jak jest to ważne, aby w zawodzie Przedstawiciela Handlowego nieustannie się szkolić i podnosić swoje umiejętności. Nie podam Ci nawet listy rekomendowanych przeze mnie książek.

Dzisiaj napiszę Ci tylko, jak możesz znaleźć czas, aby czytać codziennie chociaż 5 minut. Bo wiesz co, jeżeli będziesz czytał codziennie tylko 5 minut, to i tak w ciągu roku przeczytasz więcej, niż ten, który nie czyta w ogóle Czytając tylko 5 minut dziennie, w ciągu roku przeczytasz ok. 3 książek. Możesz powiedzieć, phi tylko 3? To ja się zapytam – a ile książek rocznie czytałeś do tej pory? Pytam o książki dotyczące sprzedaży, komunikacji lub rozwoju osobistego? Jeżeli czytasz więcej niż 3 książki w roku – gratuluję. W takim razie, może któraś z moich propozycji uzyskania czasu na czytanie, pomoże Ci czytać o jedną czy też dwie książki więcej? Jeżeli nie czytasz co najmniej 3 książek, być może poniższe pomysły zainspirują Cię do tego, aby rozpocząć przygodę z książkami.

Oto kilka pomysłów, rozwiązań, sposobów na to, aby mieć codziennie 5 minut na czytanie książki:

  1. Miej książkę ( lub czytnik np.kindle) zawsze przy sobie
  2. Czytaj jak czekasz na spotkanie z klientem (przyjechałeś za wcześnie, lub on jeszcze jest zajęty)
  3. Czytaj jak czekasz w kolejce np. u lekarza, w sklepie
  4. Czytaj jak jedziesz tramwajem, autobusem
  5. Ustal sobie rytuał czytania 5 minut zaraz po obudzeniu lub zaraz przed snem
  6. Zaznacz w kalendarzu godzinę o której będziesz czytał co najmniej przez 5 minut
  7. Czytaj jak czekasz na spotkanie ze znajomym
  8. Czytaj jak stoisz w korku ,zwłaszcza jak jest długi i właściwie się nie rusza. To co najczęściej ludzie wtedy robią – to denerwują się. Jakże prostszym i przyjemniejszym sposobem spędzenia tego czasu w samochodzie jest przeczytanie kilku kartek
  9. Nastaw sobie stoper, aby dokładnie odmierzył 5 minut ( jeżeli czytanie Cię wciągnie, po prostu czytaj dalej )
  10. itd., itp.

Rozwojowiec

Wprowadź w życie powyższe pomysły. Zapisuj swoje wnioski i spostrzeżenia. Dopisz swoje pomysły i rozwiązania do tej listy.

Jeżeli będziesz miał ochotę, podziel się ze mną rezultatem tego rozwojowca na e-maila: ula@firmamuzyk.pl

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top