Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

Zawód Przedstawiciela Handlowego to bardzo piękny i ciekawy zawód. Jest to też bardzo wymagający zawód.

Dlaczego zawód Przedstawiciela Handlowego jest piękny i ciekawy ? Otóż uczy on i pokazuje jak budować relacje, jak wyznaczać cele, jak te cele realizować, jak rozmawiać z drugim człowiekiem, aby ten chciał wejść z nami w relacje. Pozwala zbudować relacje, które często są relacjami na wiele lat. Zawód Przedstawiciela Handlowego bardzo często powoduje, że stajemy się pewni siebie, znamy swoją wartość a dzięki temu wiemy, jesteśmy pewni, że zawsze będziemy mieć pracę, że zawsze będziemy wnosić wartość dodaną do życia drugiego człowieka.

Dlaczego jest to zawód wymagający? Jest taki ponieważ wymaga ciągłego kształcenia się, podnoszenia swoich umiejętności,  przekraczania barier niemocy, mierzenia się z lękiem, niepewnością, akceptowania odmienności drugiego człowieka, stawania twarzą w twarz z odrzuceniem.

Pewnie Ty też czytając powyższy tekst znalazłeś to z czym się zgadzasz, co widzisz również u siebie.

Jest bardzo dużo rzeczy, sytuacji, wyzwań, które stoją przed każdym, który pracuje jako Przedstawiciel Handlowy. Te rzeczy, sytuacje, wyzwania zmieniają się w zależności od tego gdzie pracujesz, na jakim terenie, w jakiej branży, ile lat już pracujesz w tym zawodzie.

Ponieważ, jak wiesz, mam ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży B2B, jako Przedstawiciel Handlowy a także ponad 500 osób przygotowałam do tego zawodu lub podniosłam ich kwalifikacje,  więc wiem, że każdy z Przedstawicieli Handlowych oprócz tego co lubi w tym zawodzie ma również rzeczy z którymi nie może sobie poradzić, które są dla niego trudne, niewygodne, budzące lęk lub niechęć.

Co to jest u Ciebie ? Co powoduje, że:

 • Nie śpisz w nocy
 • Boisz się
 • Sprawia to ból
 • Wstydzisz się tego
 • Złości Cię to
 • Najbardziej się o to martwisz
 • To jest Twoim największym zmartwieniem
 • To lub ta osoba jest Twoim wrogiem
 • To Cię frustruje
 • Popełniasz błędy
 • Masz problemy
 • Zastanawiasz się co powiedzą inni
 • Nie podejmujesz prób
 • Wycofujesz się po pierwszej porażce
 • Zaniedbujesz obowiązki zawodowe
 • Trzęsą Ci się ręce

Napisz w komentarzach ( na FB lub tu na stronie www) co jest Twoją ciemną stroną zawodu Przedstawiciela Handlowego i jak sobie z tym radzisz ? Może dzięki temu, że podzielisz się swoimi doświadczeniami ktoś inny będzie mógł pozbyć się również swojej ciemnej strony zawodu Przedstawiciela Handlowego.

Jeżeli napiszesz co to jest, mnie też będzie łatwiej napisać kolejne artykuły i odpowiedzieć na Twój konkretny problem, na Twoje ważne wyzwanie

Jeżeli napiszesz pomożesz komuś, pomożesz mnie – a co najważniejsze pomożesz sobie 🙂

Możesz również napisać bezpośrednio do mnie na adres: ula@firmamuzyk.pl

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top