Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

Podobno są badania, które pokazują, że jeżeli będziesz coś robił przez 10.000 godzin zostaniesz w tym mistrzem. Może tak jest, może nie. Jak kiedyś usłyszałam o tej zależności, policzyłam ilość godzin, którą przeznaczyłam na sprzedaż, na naukę sprzedaży, na obsługę klienta i faktycznie wyszło mi, że to jest dużo ponad 10.000 godzin.

10.000 godzin – Jeżeli będziesz na daną rzecz, dany temat przeznaczał 5 godzin dziennie, to oznacza, że zrobisz te 10.000 godzin w 2.000 dni, co oznacza, że zrobisz te 10.000 godzin w 5 i pół roku.

10.000 = 5 godz/dziennie –>2.000 dni –> 5 i pół roku

Jednak obserwując jak uczę się wielu rzeczy, jak zdobywam umiejętności zauważyłam, że najważniejszym aspektem tych 10.000 godzin nie jest ich ilość tylko ilość powtórzeń danej czynności. To nie ilość godzin decyduje o tym, czy jesteś w czymś mistrzem czy nie. Decyduje o tym ilość powtórzeń.

To dotyczy wszystkiego. Począwszy od nauki chodzenia, przez naukę prasowania, do uzyskania umiejętności budowania biznesu, sprzedaży czy też wprowadzania się  w stan ciszy i spokoju.

Zauważ, że wszystko co robisz pierwszy raz, robisz trochę niezdarnie, niepewnie, często bez efektów. Jednak jeżeli powtórzysz tą czynność drugi, trzeci i kolejny raz to za każdym razem idzie Ci lepiej. A jeżeli nie lepiej, to znasz kolejne sposoby jak tego nie robić, a to też oznacza progres.

Ja obserwuję to przy nawet najbardziej banalnych czynnościach takich jak np. sypanie cynamonu z torebki na gładką powierzchnię świeżo zaparzonej kawy. Z każdą kawą robię to z większą wprawą, coraz mniej cynamonu wysypuje się za filiżankę, coraz ładniejsze wzory tworzę, ilość sypanego cynamonu jest coraz bardziej zbliżona do idealnego.

Dokładnie tak samo jest w każdym innym przypadku jak zaczynasz coś robić. Jakże często zniechęcamy się do czegoś bo za pierwszym razem nam nie wyszło.

Jakże często ludzie z potencjałem rezygnują z zawodu PH lub z budowania swojego biznesu, bo wykonali pierwszy telefon do klienta i ten się nie umówił. Bo nie sprzedali na pierwszym spotkaniu więc pewnie kolejni też nie kupią. Bo pomylili się tworząc swoją pierwszą ofertę, więc uważają, że nie potrafią liczyć, itp.

NIE NIE NIE

I jeszcze raz NIE

To tak nie pracuje. To pracuje i działa zupełnie inaczej.

Zacznij i niezależnie od wyniku pierwszego działania wykonaj kolejne w danym temacie i kolejne i kolejne……..

Wykonuj działania, obserwuj, wyciągaj wnioski, wprowadzaj zmiany i znowu wykonuj działanie.

SCHEMAT EFEKTYWNEGO DZIAŁANIA:                Działanie -> obserwacja -> wnioski -> zmiana -> działanie

Rozwojowiec

Przez najbliższy tydzień zacznij robić coś nowego. Może to być coś prywatnego może być coś zawodowego. Może być coś małego, może to być coś wielkiego. Nie ma znaczenia. Ważne, abyś zaczął zdobywać nową umiejętność. I rób tego rozwojowca w oparciu o powyższy schemat efektywnego działania. Co zaobserwowałeś ? Czego się z tego rozwojowca nauczyłeś ? Co zmienisz w swoim biznesie, sprzedaży po wykonaniu tego rozwojowca?

Napisz mi odpowiedzi na powyższe pytania na adres ula@firmamuzyk.pl  Czekam z niecierpliwością 😊

 

 

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top