Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

Jakże często słyszę taką prośbę!

Jakże często ludzie pytają mnie o radę, jak sprawić, aby w końcu zaczęli sprzedawać, aby ich biznes zaczął przynosić zyski, aby mogli pracować mniej niż 4 godziny dziennie a zarabiać powyżej 10.000 złotych, aby ich pracownikom chciało się pracować itd.

Ponieważ jestem nastawiona na wspieranie innych, na pomaganie im w osiąganiu celów, najczęściej rozmawiam z nimi o tym, co chcą osiągnąć, czego pragną, dlaczego tego właśnie chcą, co im to da.  Po rozmowie przedstawiam, co moim zdaniem powinni zrobić, co powinni przestać robić lub zacząć to robić w inny sposób.

I wiesz co się w tym momencie zdarza najczęściej ? Otóż, po wysłuchaniu tego co mam im do powiedzenia, po wysłuchaniu tego co teraz oni musieliby zrobić, aby pozbyć się tych trudnych i wstrzymujących rzeczy, aby w rezultacie osiągnąć swój cel, osoby te wypowiadają mniej więcej takie słowa:

„No tak, wiem, że jakbym zrobił to czy tamto, to byłoby mi łatwiej, szybciej uzyskałbym lepsze efekty, ALE….”

I o to ALE, rozbija się cały proces osiągania celów do których dążysz.

Łatwo zadać komuś pytanie – Co ja mam zrobić?  O wiele trudniej jest zrobić to co się usłyszało.

Najczęściej bywa tak, że znasz taką osobę, która już osiągnęła jakiś cel  i chętnie powie Ci co powinieneś zrobić, abyś osiągną swój sukces. Jeżeli nie znasz takiej osoby osobiście, to gwarantuję Ci, że w internecie jest ich bardzo dużo. I gdy już ją znajdziesz i dowiesz się co trzeba zrobić, to jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, to aby ZROBIĆ to, co ta osoba Ci powiedziała.

Bez argumentów:

 • Ale ja nie mam czasu,
 • Ale ja nie mam pieniędzy,
 • Ale ja to wszystko wiem i jakoś nie wychodzi,
 • Ale teraz jest kryzys w mojej branży,
 • Ale klienci nie mają pieniędzy,
 • Ale ludziom się nie chce pracować,
 • Ale to zajmie kolejne 3 lata,
 • Ale ja i tak już pracuję po 12 godzin dziennie,
 • Ale ja już przeczytałem dwie książki w tym temacie i nic się nie zmieniło,
 • itd.

Bez ALE!

Ponieważ jeżeli zmienisz cokolwiek w swojej pracy czy biznesie to:

 • Jeżeli nie masz czasu – to będziesz miał go coraz więcej,
 • Jeżeli nie masz pieniędzy – to będziesz miał ich coraz więcej,
 • Jeżeli Ty to wszystko wiesz i jakoś nie wychodzi – to zobaczysz, że po wprowadzeniu wiedzy w życie, zacznie wychodzić,
 • Jeżeli jest kryzys w Twojej branży – to kryzys będzie, a Ty będziesz wiedział jak działać w kryzysie,
 • Jeżeli Twoi klienci nie mają pieniędzy – to do Ciebie będą trafiali tylko tacy klienci, którzy mają pieniądze,
 • Jeżeli Twoim ludziom nie chce się pracować – to będziesz znajdować ludzi, którym się chce pracować,
 • Jeżeli zajmie to kolejne 3 lata – te 3 lata i tak miną, a jeśli tego nie zrobisz, będziesz czekał na efekt jeszcze dłużej,
 • Jeżeli Ty i tak już pracujesz po 12 godzin dziennie – to z czasem zaczniesz pracować coraz mniej,
 • Jeżeli przeczytałeś już dwie książki i nic się nie zmieniło – to nauczysz się jak wprowadzać wiedzę z tych książek w życie,
 • itd.

Wiem, że możesz pomyśleć:

 • łatwo jej tak pisać, bo ona już to zrobiła,

albo

 • łatwo się mówi, trudniej to zrobić, wprowadzić w życie,

lub

 • już tyle razy próbowałem i nic się nie zmienia,

możesz też pomyśleć

 • ja naprawdę mam wyjątkową sytuację, moje ALE jest takie prawdziwe!

I wiesz co? Nie ma znaczenia co pomyślisz. Ma znaczenie tyko to co ZROBISZ z tym co pomyślisz. Bo widzisz, jeżeli uwierzysz w to co pomyślisz, to faktycznie nic się już z tym nie da zrobić. Jednak, jeżeli powiesz sobie – NIE, nie wierzę w to, na pewno jest jakieś rozwiązanie, żebym mógł wprowadzić w życie to, co usłyszałem o tej osoby (od osoby, którą zapytałeś co masz zrobić). Wówczas na 100% znajdziesz to rozwiązanie. Daję Ci na to gwarancję, 100% gwarancji 😊

Być może zajmie to trochę więcej czasu niż być chciał, być może będzie trudno a nawet bardzo trudno, być może życie będzie Ci podkładało belki pod nogi. To wszystko nie ma znaczenia. Jeżeli będziesz wprowadzać w życie to co będziesz słyszał, czytał, oglądał, będziesz obserwował co działa dla Ciebie a co nie, będziesz wprowadzał korekty w swoim działaniu, będziesz szukał nowych rozwiązań w danym temacie, wtedy z pewnością osiągniesz to, do czego zmierzasz.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli chcesz zapytać kogoś, co masz zrobić, żeby osiągnąć jakiś swój cel, jakieś swoje marzenie, to najpierw złóż sobie samemu obietnicę, że jak tylko usłyszysz co masz zrobić, a czego nie, to od razu zaczniesz wprowadzać to w życie.

Jeżeli będziesz w stanie złożyć sobie taką obietnicę, dopiero wtedy zadawaj pytanie:

     POWIEDZ MI CO MAM ZROBIĆ, ŻEBY………?

Jeżeli będziesz miał pytania do tego artykułu chętnie na nie odpowiem.

Kontakt do mnie ula@firmamuzyk.pl   

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top