Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

Dzisiaj dosłownie kilka słów w temacie, który myślę, że dla każdego kto sprzedaje jest ważny.
Brak tej wiedzy wpływa na to, że często niestety, Przedstawiciele Handlowi sprzedają już sprzedaną rzecz, czy usługę.
Myślę, że Ty też spotkałeś się z taką sytuacją, że byłeś zdecydowany na współpracę z daną osobą, chciałeś kupić dany produkt czy usługę, a osoba sprzedająca nadal Cię przekonywała. A może doświadczyłeś jeszcze bardziej ekstremalnej sytuacji, czyli miałeś wrażenie, że osoba sprzedająca właściwie odradza Ci ten zakup, sugeruje, abyś jeszcze decyzję przemyślał, zanim będziesz pewny, że na 100% chcesz tego produktu czy usługi.
Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, jako klienta, natomiast mnie spotkały już takie sytuacje wielokrotnie. I za każdym razem wywołują u mnie zadziwienie 😊
Jeżeli jesteś Przedstawicielem Handlowym lub w jakikolwiek inny sposób sprzedajesz to może być tak, że pomyślisz teraz – Ok, ale skąd ja mam wiedzieć, że klient chce ode mnie kupić?
Sygnałów może być wiele. Dzisiaj podam Ci 3 podstawowe i 1 oczywisty.

 1.  Ma dla Ciebie czas
  Czyli zawsze odbiera od Ciebie telefon, a jeżeli nie może odebrać to oddzwania. Jak chcesz się spotkać to nawet jak jest zajęty znajduje jakiś termin na wasze spotkanie. Jak jesteś u niego, to mówi innym, że teraz jest zajęty i żeby nie przeszkadzali. Nie odbiera telfonu na spotkaniu z Tobą.
 2. Sam dzwoni po produkty/usługi lub z pytaniami
  Czyli w sytuacji jak coś potrzebuje, to nie zastanawia się od kogo to kupić, tylko od razu Ty przychodzisz mu do głowy. Pomimo, że pilnujesz ustalonych terminów, to jeżeli wyskoczy coś ponad to on kontaktuje się od razu z Tobą.
 3. Rozmawia o prywatnych sprawach
  Czyli podczas waszych rozmów często porusza tematy prywatne takie jak rodzina, wakacje, hobby, sport, itp. Bywa, że prosi Cię o pomoc w tematach niezawodowych czy też radzi się Ciebie, chce poznać Twoje zdanie. Powierza Ci swoje tajemnice.
 4. Mówi, że konkurencja ma taniej, ale on chce u kupić u Ciebie
  To jest tak oczywiste, że nie będę tego omawiać 😊

Tak więc, podczas spotkania wypatruj tych sygnałów i ciesz się, jeżeli będzie ich coraz więcej i będą coraz częściej występować. To będzie oznaczać, że będziesz miał coraz więcej klientów na długie lata.

Jeżeli masz jakieś pytania w temacie artykułu, chętnie odpowiem. Pisz na adres ula@firmamuzyk.pl

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top