Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i aktualnych rabatach oraz informacji handlowych w zakresie produktów i usług od serwisu urszulabartkowska.pl na podany przeze mnie adres e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Zapis na newsletter

„Najbardziej odpowiedzialną rzeczą jaką możesz zrobić wobec samego siebie, jest rozpoznanie potencjału silnych stron, wynikającego z Twoich talentów i znalezienie sposobu by go wykorzystać. Jednym z celów twojego życia jest odkrywanie i wykorzystywanie Twoich talentów”
Marcus Buckingham

Dzisiaj chcę Cię zachęcić do zrobienia rozwojowca, który pomoże Ci podnieść efektywność Twojej pracy.
Zazwyczaj jest tak, że najwięcej czasu poświęcamy temu, czego nie umiemy zrobić lub ciągle odkładamy w czasie zrobienie tego, czego nie lubimy robić.
To nie jest dobra droga do efektywności. Cóż zrobić. W szkole zazwyczaj zwracano nam uwagę na to co zrobiliśmy źle, lub czego musimy się nauczyć, chociaż zupełnie nas to nie interesowało. Rodzice częściej zwracali uwagę jak czegoś nie umieliśmy zrobić, denerwowali się, napominali nas. Rzadziej natomiast zauważali jak coś zrobiliśmy dobrze, jak umieliśmy poradzić sobie z danym zadaniem, rzadko nas chwalili. Jeżeli Ty miałeś szczęście mieć rodziców, którzy umieli doceniać, chwalić i motywować – gratuluję. Jest Ci łatwiej !
Dlatego też nie dziwi fakt, że nadal idziemy tym schematem. Powielamy go w pracy. Najwyższy czas powiedzieć stop.
Naciśnij RESET.

Dzisiaj jest pierwszy dzień Twojego nowego życia.

Dlatego właśnie daję Ci dzisiaj w prezencie tego rozwojowca. Jeżeli zrobisz go rzetelnie i uczciwie, a to co odkryjesz wprowadzisz w życie, wówczas zaczniesz naprawdę z radością codziennie pracować.
Będziesz wiedział jakie są Twoje mocne strony w pracy Przedstawiciela Handlowego, co robisz najlepiej jeżeli chodzi o zdobywanie klientów, co daje Ci największą radość i satysfakcję.

Rozwojowiec:

Zarezerwuj sobie ok. 30 min. czasu. Wyłącz telefon, komputer, telewizor, radio. Poproś, aby nikt nie wchodził do Twojego pokoju.
Przygotuj sobie tabelę 5 kolumn:

1 – Liczba (czyli 1, 2, 3, itd.)
2 – W czym jestem najlepszy/a
3 – Co robię dobrze
4 – Czego nie robię, a powinienem/nam, mógłbym/mogłabym zacząć robić
5 – Co robię, a czego nie chcę, nie powinienem/nam robić

Wypełnij przygotowaną tabelę. Tabela dotyczy Twojej pracy jako Przedstawiciela Handlowego.
W każdej kolumnie wypisz maksymalną ilość rzeczy, wszystko co przyjdzie Ci do głowy.

Jak już ją wypełnisz, przyglądnij się jej, zapisz wnioski, wprowadź zmiany, które przyjdą Ci do głowy i……………..odłóż ją na 7 dni.
Możesz przez te 7 dni obserwować siebie, swoją pracę, swoje emocje. Jednak nie zaglądaj na tą tabelę.
Po 7 dniach weź wypełnioną wcześniej tabelę oraz nową, czystą tabelę. Znajdź miejsce w którym czujesz się najbardziej komfortowo, w którym jesteś najbardziej kreatywny. Może to być ten sam cichy pokój, w którym nikt Ci nie przeszkadza, może to być kafejka w galerii, może to być ławka w parku, itp.
Bez patrzenia na wcześniejszą tabelę wypełnij nową. A następnie porównaj obydwie. I to, czego będziesz pewny wprowadź w życie.
To co robisz najlepiej – utrzymuj ten poziom.
To w czym jesteś dobry – ucz się robić jeszcze lepiej.
Czego nie chcesz, nie powinieneś robić (bo nie jest efektywne, lub nie ma wpływu na Twoje wyniki) – poszukaj dróg jak się tego pozbyć.
To co chcesz, powinieneś zacząć robić ( bo będzie miało dobry wpływ na efektywność Twojej pracy) – poszukaj sposobów jak zacząć to robić.

Robiąc to ćwiczenie i wprowadzając wnioski w życie, czyli działając, najpóźniej po 3 miesiącach zobaczysz niesamowite zmiany w Tobie, Twojej pracy, Twoim szefie no i oczywiście w Twoich klientach

 

Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania w temacie tego artykułu – napisz na adres ula@firmamuzyk.pl Chętnie odpowiem.

 

Urszula Bartkowska

Trener i coach. Praktyk sprzedaży od 19 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako przedstawiciel handlowy, dyrektor handlowy, trener i rekruter przedstawicieli handlowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Oboju.

Komentarze

komentarzy

Comments are closed.

Zapisz się na Newsletter

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności, dostępną TUTAJ oraz że zostałem poinformowany/a, iż moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i poddawane profilowaniu oraz że nie będą wysyłane do krajów trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy). Wiem też, że mogę w każdej chwili wycofać moją zgodę, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano, na podstawie zgody, przed jej cofnięciem. Wyrażam zgodę Urszuli Bartkowskiej Muzyk na następujące operacje przetwarzania moich danych osobowych obejmujących adres email oraz imię, dokonywane w celu marketingu usług własnych Urszuli Bartkowskiej Muzyk: wysyłanie mi przez email spersonalizowanych informacji marketingowych (np. newslettera, materiałów edukacyjnych, zaproszeń na wydarzenia)."

Zgadzam się na wysyłanie przez Urszulę Bartkowską Muzyk informacji handlowych na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Top